نصب دیوار پیش ساخته

برای نصب دیوارهای پیش ساخته به یکسری ابزارآلات از جمله کاردک، اره چوب‌ بری با دانه‌های درشت، ریسمان، چکش لاستیکی، کمچه، سطل پلاستیکی، شاقول، تراز آبی، پروفیل آلومینیومی به طول ۵.۲ متر، دریل گردبر، نیاز دارید. پس از تهیه ابزار مورد نیاز، مراحل نصب را شروع می کنیم که به شرح ذیل می باشد:

  1. ابتدا چسب مخصوص دیوار پیش ساخته را تهیه کنید. این چسب معمولا از جنس خود دیوار است و دارای چسبندگی و مقاومت خوبی می باشد. این چسب ها در کیسه های 30 کیلوگرمی عرضه می شوند. برای استفاده، باید مقدار مناسبی از این پودر را با آب، به نسبت مناسب مخلوط کنید.
  2. در این مرحه باید نوار لرزه‌گیر را نصب کنید. این نوار به منظور متصل کردن کف، سقف و بدنه نصب می‌گردد.
  3. در گام سوم به منظور اتصال بهتر در کف، لبه زیرین پنل را برش دهید و اولین پنل را با رعایت تراز افقی و عمودی نصب کنید.
  4. حال، شاخک‌ های متصل کننده پانل به دیواره را به منظور برقراری اتصال مستحکم‌ تر بین دیوار پیش ساخته و پانل، نصب کنید.
  5. در این مرحله نوبت به نصب چهارچوب درهای ورودی و نعل درگاه می رسد. می‌توانید چهارچوب در را به صورت کامل نصب کنید و یا با نصب نعل درگاه موقت چوبی، دیوار پیش ساخته را نصب و پس از اتمام نصب، نعل درگاه موقت چوبی را جدا کنید.
  6. پس از انجام مراحل بالا، در محل تقاطع و درزگیری با استفاده از چسب مخصوص، نبشی را نصب کنید. به منظور استحکام دیوار می توانید از نبشی گالوانیزه استفاده کنید.
  7. تاسیسات را شیارزنی و نصب کنید. در این مرحله ابتدا باید به وسیله دستگاه فرز، شیارزنی را انجام دهید و سپس تاسیسات را نصب کنید.
  8. در مرحله آخر نوار را برای جلوگیری از ترک های ریز، نصب و تمام حفره ها را با بتونه پر و محصول را برای پوشش نهایی آماده کنید

کلام پایانی

ما در این نوشته به بررسی دیوارهای پیش ساخته و ویژگی های آن پرداختیم. همانطور که گفتیم امروزه این دیوارهای پیش ساخته جایگزین مناسبی برای دیوارهای آجری، خشتی، گچی و سفالی محسوب می شوند. دیوارهای پیش ساخته در کارخانه تولید و پس از آماده شدن، به راحتی به محل نصب برده می شوند.

این گونه دیوارها باعث افزایش پنج برابری سرعت ساخت ساختمان ها می شوند و هزینه های ساخت و ساز را به میزان زیادی کاهش می دهند. امیدواریم این مطلب از ساختمانچی مطالب مورد نیاز و کاربردی در مورد این محصول در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده باشد. نظرات خود را در مورد این نوشته با ما در میان بگذارید.